Zanim kupisz kolejną parę rolek lub nowy zestaw kółek, ważne jest, aby zrozumieć, czego potrzebujesz, aby znaleźć idealny sprzęt. Kółka są jedną z najważniejszych części rolek. Oto kilka podstawowych wskazówek, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru przy następnym ważnym zakupie.

Jak twarde powinny być kółka do rolek?

Twardość kół i powierzchnia, na której zamierzasz jeździć, mają najwyższy priorytet przy wyborze. Przekonaj się na https://freeskate.pl/k/kolka-do-rolek/.
Ale dlaczego twardość koła rolkowego ma znaczenie? Cóż, twardość (lub miękkość) koła decyduje o tym, jak najlepiej używać tego koła i po jakiej powierzchni należy jeździć na tych kołach. Na przykład miękkie kółka do rolek najlepiej jest stosować na zewnątrz lub na śliskich podłogach wewnętrznych, podczas gdy twardsze najlepiej jest stosować do użytku wewnątrz pomieszczeń na lepkich podłogach. Im niższa liczba, tym bardziej miękkie koło. Im wyższa liczba, tym twardsze koło.

Jak duże powinny być kółka?

Średnica koła wpływa na ogólne przyspieszenie, prędkość, stabilność i wagę. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo wielkość koła wpływa na ogólną jazdę. Średnica określa wysokość koła, ogólną wysokość rolek i jest mierzona w milimetrach. Jak wysokie są Twoje atrybuty, takie jest przyspieszenie, czas toczenia / prędkość maksymalna, stabilność i ciężar rolek. Ogólnie rzecz biorąc, koła o mniejszej średnicy pozwalają na szybsze przyspieszenie, ponieważ wymagają mniej wysiłku, aby je rozruszać. Większe koło przyspieszy wolniej i będzie wymagało większego wysiłku. Jeśli pomyślisz o tym przez chwilę, ma to sens. Koło o mniejszej średnicy ma mniejszą odległość do poruszania się, aby uzyskać pełny obrót niż koło o większej średnicy.